|
Архив раздела "Концертно - театральная афиша" Проведенные концерты, спектакли, представления
Отзывы, впечатления, пожелания
Дата проведенного представления 03.10.2008
Етно-диско вечорниці на Дніпрі!
Место проведения представления Фестивальний причал
м. Дніпроптеровськ
Початок о 18:00
Грають і співають:
• Олег Скрипка та Le Grand Orchestre
• гурт «Вертеп»
• гурт «Стелсі»
• гурт «Сонцекльош»
Приходь в етнічному вбранні!
Le Grand Orchestre – ватага піснярів та музикантів, які легко і невимушено перетворюють давні українські народні співанки на сучасні танцювальні забійники, зрозумілі й старому, і малому, трударю і науковцю. Причому, роблять вони це вміло, вправно, і водночас надзвичайно обережно, наче археолог, що ніжно пензликом зчищає пил тисячоліть з рідкісної, дорогоцінної знахідки: фольк – справ тендітна.
Затійником і натхненником Le Grand Orchestre є чільник гурту ВВ – Олег Скрипка.
Дебют Оркестру відбувся у Києві на І-й Міжнародній народознавчій забаві «Країна Мрій» у 2004 році. За зізнанням вевешника, на початках планувалося, що цей ансамбль буде лише однією з привабинок, на які так багатий цей фестиваль, а опісля співці-гудці знову розійдуться кожен у свій гурт.
Однак не так сталося, як гадалося: Le Grand Orchestre виявився напрочуд стійким і життєспроможним утворенням. Неповторна і пізнавана манера Оркестру поєднувати традиційне і сучасне – коли корінні співи під деренчливий перебір цимбалів, підсилених контрабасом, бубеном, трубою, скрипкою та іншими «гудилами» (інструментами), природно перев’язуються з піснями та ритмами вже нашої доби – надзвичайно затребувана сьогоднішнім слухачем і в Україні, і у світі.
За заведеним в колах музичної критики розрізненням, стилістику Le Grand Orchestre відносять до Співів Світу (World Music) – стилю, який залишається на часі вже з третій десяток літ, і рік від року здобуває собі поширення все більше і більше, захоплюючи у свій вир дедалі розмаїтіші кола слухачів. Відтак, Le Grand Orchestre від миті свого заснування встиг набути власних шанувальників, ряди яких без упину ростуть. Показово, що не лише в Україні, але й за кордоном: Оркестр вже став учасником низки міжнародних дійств в Канаді та Европі, і щороку географія його концертів шириться.
Воно й не дивина: окрім того, що Le Grand Orchestre пропонує цілковито несподіваний підхід до, здавалося б, навіки припорошених народних пісень, у ватазі зібралися справжні знавці своєї справи. Олег Скрипка особливого представлення вітчизняному слухачеві не потребує, а разом з ним в один творчий загін зібралися піснярі, давно визнані у народоспівочій спільноті, кожен з яких є учасником відразу кількох гуртів, ансамблів, колективів народницького спрямування. «Сміливо, але не безпідставно вважаю, що Le Grand Orchestre об’єднав найкращих у своїй царині музикантів, – відгукується про соратників Олег Скрипка. – Принаймні, якщо не найліпших у цілій Україні, то в Києві – точно!»
Звідси, до речі, і назва ватаги: Le Grand Orchestre – так у міжнародній практиці прийнято називати зведений ансамбль, до складу якого входять постійні учасники якихось інших гуртів, оркестрів тощо, незалежно від роду виконуваної музики: чи це фольк, чи це джаз, ачи класика.
Склад Le Grand Orchestre:
Василь Полонюк – цимбали
Сергій Охримчук – скрипка
Костянтин Бушинський – барабанник
Вадик Губенко – контрабас
Іван Гриців – духові
Олег Опанасюк – духові
Спів/підспівки – колектив «Божичі»:
Сусанна Кирпенко
Марія Кудрявцеваv
Ольга Карапата
Гурт «Вертеп» заснований у 2001 році у м. Дніпропертровськ, також відомий як Гуррт Мандрівних Дяків. З сольними концертами гурт проїхав більшість концертних та фестивальних майданчиків України, гастролював у Польші. Дискографія гурту налічує три повноцінних альбоми, окремі композиції можна почути на музичних збірках, зорема «Країна мрій», «День Незалежності з Махном», «Мазепа-фест». З 2007 року гурт працює в новому складі, новому стилі та над новою програмою. Тепер поезія Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Олександра Ірванця, Вікторії Наріжної та інших поетів сучасної української літератури змішана в оригінальному етно-ф’южні з елелементами джазу, реггі та інших музичних стилів. Також гурт «Вертеп» використовує народний пісенний матеріал та літературну класику, як-от поезію Т.Шевченка й Лесі Українки, в модерній музичній обробці. Поєднання world-music з українськими мотивами – ще один фірмовий ґандж гурту, безпрограшна комбінація, а у виконанні вертепівців все це виглядає дуже яскраво, смачно і драйвово.
Наразі гурт працює одразу над трьома новими альбомами.
|
|
|