|
Архив раздела "Концертно - театральная афиша" Проведенные концерты, спектакли, представления
Отзывы, впечатления, пожелания
Дата проведенного представления 24.06.2009
Событие сезона!!!
Концерт группы "Пиккардийская Терция
Место проведения представления Днепропетровск,
театр им. Горького
«Піккардійська терція» представить довгоочікувану нову програму «Етюди». Для піккардійців виступи у Дніпропетровську завжди дуже плідні. 4 грудня 2007 року перед самим виходом на дніпропетровську сцену вокаліст «Піккардійської терції» Богдан Богач удруге став батьком - його дружина у Львові народила донечку. Мілена, а саме так назвали донечку, стала п’ятнадцятою дитиною формації. Саме дніпропетровці були одні з небагатьох, хто вперше почув та «протестував» кілька нових пісень із тоді ще не виданого альбому «Піккардійської терції».
Понад три роки тривала робота «піккардійців» над записом ювілейного – десятого альбому. Така довга перерва була пов’язана з численними гастролями «Піккардійської терції» в Україні та концертними мандрами по світу.
Один із найбільш екзотичних виступів «Піккардійської терції» був у Сингапурі – місті Лева (саме так перекладається із малайської назви держави). У Славка Нудика залишилося багато яскравих спогадів: «Найбільш несподіваною в історії «Піккардійської терції» мала стати публіка в Сінгапурі, де ми нещодавно представляли нашу державу на днях української культури.
Посол Віктор Маштабей одразу попередив, аби не кремпувалися, якщо взагалі не почуємо оплесків, бо мешканці Сінгапуру, серед яких більшість – китайці, страшенно стримані та тримають всі емоції – незалежно від того негативні чи позитивні – при собі.
Вочевидь, переляк був, бо ми все ж таки звикли до діалогу з людьми в залі, а не монологу на сцені. Утім він минувся після третьої пісні, коли під четверту – «Сумна я була» - слухачі піднялися, почали підтанцьовувати та плескати! Ми намагалися підібрати репертуар із пісень іноземними мовами, але реакція на український матеріал була найактивнішою!».
Ще один важливий виступ «Піккардійської терції» – на фестивалі «Vokal Total» у Мюнхені (Німеччина), побувати на якому вважає за честь кожний акапельний колектив Європи. «Минулого року ми відчули себе майже рок-музикантами: з Андрієм Капралем дуетом співали усі присутні. – з захопленням ділиться враженнями Володимир Якимець, художній керівник формації. І за дверима теж. Впустити їх (це ж Німеччина!) було неможливо: забороняють правила протипожежної безпеки. Виконавців та глядачів розділяє хіба дуже умовна межа сцени. Люди не бояться скрипнути стільцями, бо прийшли відпочивати, вокалісти ж вільно релаксують на сцені, бо не беруть участь у конкурсі. Після виступу не виходиш назовні через службових вхід, а спускаєшся в зал, до клубу».
У березні минулого року «Піккардійську терцію» визнали не лише слухачі, а й держава. Їх нагородили найвищою державною відзнакою для митців – Шевченківською премію. Хлопці дещо «омолодили» вік лауреатів і сприйняли нагороду не як вихід на «заслужений відпочинок», а навпаки, - сигнал до максимально творчого зростання. Необхідно було виправдати кредит народної довіри.
До роботи взялися з подвоєним натхненням та завзяттям. Якщо відслідкувати попередню п’ятнадцятирічну творчість вокальної формації «Піккардійська терція», то вона завершилася двома ґрунтовними віхами – Антологіями в ІІ томах. У перший – увійшли нові пісні або переспіви естрадної музики, другий – повністю базований на обробках народних пісень. Класичне поняття «піккардійського» виконання, видавалося би, остаточно закріпилося. Аж ніяк ні. Нині вони розпочали з табула раси. У художнього керівника «Піккардійської терції» Володимира Якимця є напівмагічна здатність «правильно» називати альбоми. Це як у мультфільмі – як ви човен назвете, так він і попливе.
До «Етюдів» увійшли 14 «музичних замальовок». Їхня суть – дещо зрадити традиціям чистої акапели і привнести інструментальні акценти з виразним джазовим звучанням. «Для мене дуже розмитим є поняття концепції альбому. – Говорить художній керівник «Піккардійської терції» Володимир Якимець. – Адже насправді альбом – це поема, поділена на розділи й об’єднана ідеєю, яку треба перекласти мовою нот. Пісні просто пов’язані між собою спільним настроєм, тематикою та аранжуванням». Справді: погодою альбому став «Останній літній дощ», транспортом – «Трамвайні етюди», простором – україномовний «Львів» (на прохання слухачів), музою – «Коломбіна», настроєм – «Я вчора потрапив на небо». Має свою думку про альбом і співтворець, який завжди залишається за кадром, але робота якого безпосередньо впливає на якість звучання кожної пісні – незмінний звукорежисер Богдан Стефура. «Люди, які до цього любили та слухали «Піккардійську терцію», однозначно присвоять цьому альбому №1. – говорить він. – «Етюди» - це не лише перша робота «Піккардійської терції» після вручення Шевченківської премії, а й карколомні експерименти і з новими, і з чиїмись, і навіть зі своїми піснями можуть подивувати досвідченого меломана. Вокалісти «Піккардійської терції» доросли до неї і в прямому, і в переносному сенсі». Водночас «Етюди» стали й своєрідною фонотекою вподобань «Піккардійської терції», адже по-новому зазвучали і світові гранди – Елвіс Преслі, Паваротті, Джо Дасен, «Червоні гітари» та українські хіти – «Гранули», «Очі відьми» чи «Ой, летіли дикі гуси». Не забули піккардійці й про свою творчість – «Старенький трамвай» відбув капремонт і вже не «їде» на автопілоті, а вальяжно дзвенить несподіваними ритмами, а заспівали і вокальний натюрморт «Там, де неба блакить».
26 мая 2009
Театр им. М.Горького
просп. Карла Маркса, 97, тел.: 778-48-69, 31-38-91
Начало представления: 19:00
Цена билета: 100-450 грн., заказ билетов по тел. 788-66-00.
|
|
|