www.adverta.info, адверта.инфо, Украина, Днепропетровск, Киев, AdvertA Creative Group,  афиша, выставки, работа, образование, транспорт Гаряча л_н_я для допомоги переселенцям
/ Главная / / Новости / / Публикации / / Выставки / / Концертно - театральная афиша / / Конференции /

 ANNOUNCEMENT 


Статьи сайта
Другие статьи >>>В бібліотеку, грати в футбол!


Дніпропетровська центральна міська бібліотека почала свою історію в голодному і важкому післявоєнному 1946 році і відразу стала найважливішим культурним і освітнім закладом міста.
Довгі роки бібліотека займала місце в самому центрі Дніпропетровська - на розі проспекту Карла Маркса і вулиці Московської.

фото будівлі Дніпропетровської центральної міської бібліотеки


Із вересня 2003 року бібліотека розміщується в спеціально відведеному приміщенні на вулиці Леніна, 23.
З кожним роком бібліотека завойовує все нових читачів та відвідувачів. Стали звичними цікаві масові заходи, зустрічі з письменниками, поетами, акторами.

Дніпропетровська центральна міська бібліотека йде в ногу з часом, і, крім традиційних книг, стала вмістилищем і пропагандистом електронних носіїв знань і інформації.

З 2002 року в Дніпропетровській Центральній міській бібліотеці працює безкоштовний інтернет-центр, метою якого стало безкоштовне надання читачам бібліотеки доступу до неосяжного інформаційного багатства мережі Інтернет та можливість отримати інформацію, якої немає у фондах бібліотеки.

інтернет-центр в Дніпропетровській  центральній міській бібліотеці


У 2010 році був створений безкоштовний і доступний для всіх електронний читальний зал, що дозволило впровадити ще більш нові інформаційні технології в традиційну роботу бібліотеки.

В електронному читальному залі користувач має безкоштовний доступ до електронних видань (електронні книги, аудіо-книги) та електронних баз даних не тільки Дніпропетровської Центральної бібліотеки, але й інших бібліотек світу. У залі працює безкоштовна зона Wi-Fi для користувачів зі своїми комп'ютерами.

фото співробітників і читачів у Дніпропетровській центральній міській бібліотеці


Бібліотека постійно впроваджує нові технології - створюється електронна база, тобто книги переводяться в електронний вигляд, впроваджуються нові гаджети. У планах - перевести бібліотечні читацькі квитки в електронний вигляд. Це буде дуже зручно і сучасно.
Електронні книги можна почитати в бібліотеці за комп'ютерами, якщо книга не підпадає під право захисту, можна взяти її додому на флешці чи диску.
Електронний читальний зал став дуже популярним в Дніпропетровську - за статистикою сюди в місяць приходить більше 3 тисяч відвідувачів, причому не тільки дніпропетровців.

електронний читальний зал Дніпропетровської міської бібліотеки


У працівників бібліотеки з'явилася ідея зробити щось незвичайне, сучасне і подарувати жителям Дніпропетровська можливість використовувати новітні технології в навчанні і розвагах, щоб бібліотека стала ще й центром дозвілля.

Нещодавно Дніпропетровська центральна міська бібліотека виграла конкурс на отримання гранта Фонду Білла і Мелінди Гейтс, який проводила організація Бібліоміст.
З ідеєю отримання гранту виступив завідувач електронним читальним залом Артем Земляний, його підтримали співробітники бібліотеки. Грант так і називався "Ігри-2012 в бібліотеці". З отриманням гранту співробітники бібліотеки створили клуб "Biblioplay: рухливі ігри на платформі Xbox 360 + Kinect" (від "Бібліоплей": книга - грати), що стало подією в культурному житті Дніпропетровська.

Крім того, Дніпропетровська центральна міська бібліотека отримала перемогу в 7-му раунді конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами, оголошеного програмою "Бібліоміст в Україні".
Не кожен мешканець Дніпропетровська може собі дозволити придбати Xbox 360 - це на сьогоднішній час одна з кращих ігрових приставок, і коштує вона недешево. Але охочі різного віку можуть прийти в бібліотеку і руками помацати приставку, пограти.

Як відомо, Дніпропетровськ позбувся права приймати ігри футбольного Чемпіонату-2012, а в клубі "Biblioplay" у дніпропетровців з'явилася можливість стати віртуальними учасниками Євро-2012.

фото: Артем Земляний, Дніпропетровська центральна міська бібліотека


Про це інтернет-порталу розповів Артем Земляний: "Всі ми знаємо, що в Дніпропетровську не проводяться ігри Чемпіонату Євро-2012, ми вирішили цей момент згладити і подарувати дніпропетровцям - читачам бібліотеки частинку Євро. Ми організували невелику гру, яка складається з трьох етапів. Перший етап - це квест. Читачі отримують завдання, знаходять певні книги, літературу про футбол, фотографії футболістів. Так ми визначаємо 12 фіналістів. Потім відібрані фіналісти грають між собою на наших комп'ютерах по бібліотечної мережі в онлайн-гру "ФІФА-10". Серед них визначаються два переможці - два супер-фіналіста, які зможуть зіграти з футболістами Футбольного Клубу Дніпро на платформі "Xbox 360 + Kinect "" - сказав Артем Земляний.

Щоб взяти участь у змаганні, бажаючі надсилали заявки на електронну пошту бібліотеки. В результаті учасників стало понад 50 осіб.

ігри футбольного Чемпіоната-2012 в клубі Biblioplay,  Дніпропетровська центральна міська бібліотека


Після квесту визначилися двоє переможців, з якими зіграли Денис Кулаков і Сергій Кравченко в режимі реального часу. Після гри футболіст Сергій Кравченко поділився враженнями: "Нам дуже сподобалося, багато людей, всі раді нас бачити. На такій цікавій сенсорній ігровій платформі ми ще не грали, зовсім нове відчуття ".

Максим Гармаш - супер-фіналіст конкурсу: "Я в комп'ютерний футбол граю вперше. А зіграти з футболістом-професіоналом - це дуже здорово! "

А Денис Кулаков зіграв зі своїм опонентом з рахунком 5:4: "Раніше мені не доводилося грати на такому пристрої - цивілізація до такого дійшла! Бібліотека відкрилася для мене зовсім з іншого боку. Я думав, що мене чекає гра на приставці, на джойстиках, а тут потрібно було рухатися, грати по-справжньому. Оце так нововведення! "

 Денис Кулаков і Сергій Кравченко в Дніпропетровській центральній міській бібліотеці


Такі незвичайні заходи в бібліотеці дуже важливі для дітей та молоді. З місця традиційного отримання нових знань та інформації бібліотека стає ще й місцем відпочинку та розваг. Такі незвичайні, цікаві й коштовні розваги стають доступними для всіх. Шкода, що не у всіх бібліотеках...

--------------

Довідка:
Програма «Бібліоміст» - це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) та Міністерства культури і туризму України. На підтримку програми Фонд Білла і Мелінди Гейтс надав грант для бібліотек України на суму 25 мільйонів доларів США.


Текст: М.Середняк


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!