www.adverta.info, адверта.инфо, Украина, Днепропетровск, Киев, AdvertA Creative Group,  афиша, выставки, работа, образование, транспорт Гаряча л_н_я для допомоги переселенцям
/ Главная / / Новости / / Публикации / / Выставки / / Концертно - театральная афиша / / Конференции /

 ANNOUNCEMENT 


Статьи сайта
Другие статьи >>>Юрек Овсяк - диригент "Великого оркестра" допомоги та надії


Юрек Овсяк - диригент "Великого оркестру" допомоги і надії 5 грудня в світі відзначається Міжнародний день добровольців.
В Україні люди, які обрали ношу добровільного служіння суспільству, мають особливий статус - Волонтера.
На волонтерах, на їх волі, зусиллях, енергії, трималася українська армія в перші, найстрашніші, місяці війни навесні і влітку 2014 року. За три роки праця волонтерів по допомозі армії не втратила актуальності, ведеться також робота з переселенцями-біженцями.
Зараз, за ​​цей час, волонтерський рух в Україні став потужним і організованим.
Хочеться вірити, що після закінчення війни і перемоги України, волонтери знову стануть займатися мирною працею - допомагати хворим і одиноким, престарілим та слабким, рятувати тварин.
А ще - волонтерський рух може стати святом для всієї країни.
Приклад цьому є - польський "Великий оркестр святкової допомоги" - вже 25-й рік проводиться в Польщі грандіозна акція зі збору коштів для лікарень, з рок-фестивалем "Вудсток" влітку і святковим фіналом в січні по телебаченню.


Є в Варшаві невеликій затишний будинок, який є штаб-квартирою «Великого оркестру святкової допомоги». Тут сидить в картонному кріслі-троні його беззмінний натхненник, організатор і гуру - журналіст і громадський діяч, простий рокер і стиляга Юрек Овсяк (Jurek Owsiak). Йому вже за 60, він носить рокерську футболку, великі окуляри в червоній оправі і фірмову стрижку "їжачок", випромінює енергію і оптимізм.

Юрек Овсяк_, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Поляки називають його тільки «Юрек», замість офіційного «Єжи», як ніби він їх приятель.
Поляки його обожнюють і шанують, особливо молодь. Вони краще знають, хто такий Юрек Овсяк, ніж ім'я Президента або Прем'єр-міністра. Ще з 90-х років польська молодь поставила його в ряду моральних авторитетів нації на друге місце - відразу після Іоанна Павла II.

Юрек Овсяк ненавидить хамство, зарозумілість, агресію, його життя - в музиці: класичний рок, панк, фольк, реггі, джаз. Він їздить на велосипеді, але в той же час обожнює великі машини. Вірить в Бога, але цінує Далай-ламу і дуже дотепний.
Він не тільки музичний ведучий на радіо і телебаченні, а й гуру музичних фестивалів. Пан Єжи - мандрівник, творець вітражів і, нарешті, душа унікальною щорічної благодійної акції, яка проводиться вже 25-й рік.

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak
Пан Юрек - диригент "Великого (так, саме Великого) оркестру різдвяної допомоги", найпопулярнішої в Польщі неурядової організації, рейтинг довіри якої становить 88%.

Цей фонд фінансує п'ять національних програм охорони здоров'я дітей і щороку проводить тематичні кампанії зі збору коштів на купівлю обладнання для лікарень. Тема в кожному році певна - лікування ниркових захворювань, діагностика та лікування новонароджених, дитяча кардіохірургія, порятунок дітей з вродженими дефектами, серцева онкологія, допомога дітям, постраждалим від нещасних випадків на дорогах або постраждалим від насильства в сім'ї.

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak,_Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, фото: wosp.org.pl

Ось і в наступному, 2018 році, 14 січня, як зазвичай у другу неділю року, на вулицях з'являться молоді люди з червоними картонними кружками-скарбничками (як їх називає Юрек Овсяк - "пушками") для збору грошей.

Щороку створюються тисячі штабів у різних містах Польщі і не тільки Польщі, в них записуються сотні тисяч волонтерів для збору пожертвувань. Добровольці - це молодь 16-18 років, яким організатори дають можливість взяти на себе відповідальність за зібрані гроші, які підуть на порятунок життів і здоров'я співгромадян.

Юрек_Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек_Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

По завершенні збору коштів добровольці повинні самостійно вийняти гроші з кухля, перерахувати і перевести на рахунок оркестру. За це вони отримують всього лише листівку з написом подяки: «Твоє серце сповнене рок-н-ролом і любов'ю».

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka_Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka_Orkiestra Świątecznej Pomocy

Щороку відливаються 35 мільйонів червоних значків-сердечок, які вручать кожному, хто пожертвує скільки-небудь грошей. З пожертвуваних прикрас і коштовностей відливаються золоті сердечка, які розігруються на аукціонах. В цей день на вулиці рідко кого зустрінеш без сердечка. І неважливо, скільки подають - найскромніші суми часто бувають найщирішим даром, від щирого серця.
Збори грошей в кухоль - вже не єдине джерело наповнення фонда. Поступають на аукціон та інші дари. Відомі люди дарують подарунки, які потім в прямому ефірі йдуть з молотка.

«Порше» актриси Агати Куліші пішов за 80 тисяч доларів, прогулянка на підводному човні - за 10 тисяч, за стільки ж - гітара Карлоса Сантани, шолом гонщика «Формули-1» Фернандо Алонсо. М'яч Єжи Дудека - за дві тисячі.

Одним з найбільш екзотичних і таким, що викликав масу пересудів у пресі, був літак МіГ, подарований армією. Охоронна фірма, яка його врешті-решт купила, обрала для себе гасло: «Миттю будемо у вас!» Було таке, що два престижних банка билися один з одним, точно боксери на рингу, хто дасть більше.

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra_Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra_Świątecznej Pomocy

Правління фонду за погодженням з експертами намічає мету, на яку будуть збирати гроші. Після того, як гроші зібрані, їх відправляють в банк, а восени проходить аукціон медичного обладнання. Фонд не надає індивідуальної допомоги, не передає гроші установам охорони здоров'я і не займається господарською діяльністю; жоден з його членів-засновників не отримує грошової компенсації за свою роботу. Кожен раз зібрана сума декларується в міністерстві внутрішніх справ і адміністрації: до кінця лютого туди повинен надійти повний фінансовий звіт чергового фіналу. Лише 5% зібраних коштів Фонд "Великого оркестру різдвяної допомоги" може направити на утримання офісу, в якому зараз працюють вісім осіб.

У другу неділю січня вся Польща вже 25-й рік дивиться святкове шоу "Великого фіналу" по телебаченню. Це дійсно всенародне свято - концерти популярних артистів, прямі ефіри. Вся Польща - мільйони глядачів прилипли до екранів телевізорів, щоб дізнатися: хто збере або дасть більше грошей. У ці години люди не тільки відпочивають, але відчувають національну гордість. Штаб "Великого оркестру" розташовується в двох студіях. В одній - встановлені комп'ютери, де збираються відомості про грошові надходження і новини з аукціону. В іншій студії - проходять концерти солістів і музичних ансамблів, а також міст з регіональними студіями. Місцевих штабів оркестру налічується вже кілька сот по всьому світу. Пан Юрек весь цей час знаходиться в студії: він називає кожну суму надходжень і дякує за допомогу.

Юрек Овсяк , Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

В роботі "Великого оркестру", що перетворила Юрека Овсяк в громадського діяча, проявилася філософія позитивного мислення; вона стала доказом того, що якщо по-справжньому хочеш зробити щось корисне, то зумієш. Але головне - вона створила "народне ополчення" молодих. Це їх рух! Овсяк запропонував молоді щось надзвичайно привабливе: покажемо, чого ми варті, але ні на мить не перестанемо веселитися! Овсяк організовує найбільший річний рок-фестиваль на відкритому повітрі «Зупинка Вудсток» - своєрідну подяку за важку працю на благо інших. На фестивалі на початку серпня цього року виступлять престижні групи і солісти, збиреться багатотисячна аудиторія, причому вхід на "Вудсток" - безкоштовний!

Телевізійні фінали оркестру все ще виглядають як великий стихійний ярмарок.

Овсяк працював журналістом на радіо, вів програми про рок, андерграундну музику, його шанувальниками були як шановні батьки сімейств, так і юна публіка з ірокезами і дредами.

Якось ще на початку 90-х в прямому ефірі на радіо була позначена тема нестачі грошей в дитячій лікарні, тоді ведучий закликав пожертвувати на клініку кардіохірургії варшавського Центру дитячої охорони здоров'я, де не вистачало обладнання для порятунку життя дітей. Просили громадян допомогти і ... диктували шестнадцатізначний номер рахунку. Юрек вигукнув: "Люди! Ми зобов'язані щось зробити!" І запропонував слухачам, якщо хто хоче, надсилати гроші поштою в конверті йому на радіо. А він передасть.

У першому надісланому білому конверті з портретом Шопена лежали папірці старих злотих, в перерахунку на долари - десять центів. Поступово стали приходити конверти з грошима, зовсім незначними. Юрек Овсяк все ж приніс їх до фонду допомоги лікарням. Там подякували з поблажливою посмішкою.

Після цього випадку його запросили разом з лікарями в різдвяну програму на телебаченні, де в прямому ефірі він звернувся до своїх фанатів. С цієї програми все і пішло. Телебачення - велика сила, якщо її правильно застосувати. За один вечір зібрали злотих на мільйон двісті тисяч доларів. Добровольці ходили по вулицях з сумками, набитими грошима. Це потім придумали барвисті коробки-скарбнички.

Юрек Овсяк , Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Той перший благодійний фінал в програмі Юрека Овсяк готувався як одноразова подія. Ніхто не очікував такого фінансового результату. Зібрані гроші гласно розподілили між лікарнями дитячої кардіохірургії. Після цього подія набула загальнонаціонального характеру.

"Перший фінал від іншого не дуже відрізнявся. 25 років тому декорації були примітивними, нам ніхто не придумував лого - все було наше! Якщо ж порівнювати перший і двадцять четвертий, то це земля і небо. Різниця величезна, і ми горді, що робимо ось уже стільки років цю добру справу", - каже пан Юрек.
На жаль, постійно звучать голоси недоброзичливців Овсяка, що, мовляв, акції його "оркестру" - це свого роду самореклама. Не всі вірять, що особисто йому нічого не перепадає від діяльності фонду.
Його безкорисливість постійно ставиться під сумнів. Багатьох дратує його стиль роботи і те, що молодь-волонтери нібито «жебрають». Але вони забувають при цьому, як багато хорошого зробив фонд, що він допомагає державі оснастити лікарні обладнанням, рятуючи тим самим життя і здоров'я поляків.

Високо оцінюючи роботу "Оркестра", польський Національний банк в 2003 році випустив дві ювілейні монети, а польська пошта випустила в 2004 році і 2005 році дві поштові марки із зображенням акції.

"Ми подолали бар'єр недовіри. Рух розросталося лавиною, і сьогодні ми збираємо в Великому фіналі по п'ятнадцять мільйонів доларів", - говорить Юрек Овсяк. - "Ми фінансуємо шість національних медичних програм, ми купили десятки спеціалізованих УЗД високої якості. Це допомагає в швидкій діагностиці на ранньому початку терапії, може врятувати життя. Крім того, ми навчаємо першій допомозі в початкових школах".

Юрек Овсяк , Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek_Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк , Jurek_Owsiak, Wielka _Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек Овсяк, Jurek_Owsiak, Wielka _Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек _Овсяк , JurekOwsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Юрек _Овсяк, JurekOwsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

"Великий оркестр святкової допомоги" придбав для польських лікарень понад двадцять тисяч одиниць медобладнання, у трьох мільйонів новонароджених був перевірений слух, було куплено три тисячі інсулінових помп - рекордів зроблено чимало.

Благодійна організація "Великий оркестр святкової допомоги" по результатах Фіналу 2016-го року закупила найкраще і найсучасніше обладнання для польських лікарень для найбільш вигідною ціною - 854 145 пристроїв для медичних установ для догляду та лікування, і для геріатричних відділень.

На даний момент вартість виставлених на аукціон лиж президента Анджея Дуди становить близько 7 тисяч злотих (близько 1750 євро). Крім того, на аукціон виставлені бутси одного з найбільш успішних польських футболістів Роберта Левандовського, а також боксерські рукавички великого Майка Тайсона. В рамках аукціону можна купити не тільки предмети, але також взяти участь в майстер-класах та заходах або зустрітись з видатними поляками. Учасники аукціону можуть поборотися за подорож на мотоциклах по США, провести день в одному з військових підрозділів Польщі, взяти участь у фільмі відомих польських відео-блогерів або в тренуванні польської збірної з футболу.

«За 25 років "оркестр" став великою частиною польської історії. Протягом цього періоду ми допомогли майже всім лікарням в нашій країні. Те, що так працює "оркестр" і з такою високою ефективністю, спасибі всім донорам, це ефект кожного гроша, кинутого в банку. Я не боюся заявляти про те, що "Великий Оркестр Святкової Допомоги" є загальним надбанням всіх поляків, в тому числі тих, хто живе за кордоном, - каже генеральний директор Фонду "Великий оркестр різдвяної доброчинності" Юрек Овсяк.

Юрек Овсяк вважає, що "Великий оркестр святкової допомоги" буде функціонувати до кінця світу. Він мріє про те, щоб інші країни брали приклад з цієї блискучої польської ініціативи. «Якщо десь буде землетрус, добре, щоб хтось сказав: ми хочемо збирати гроші так, як це робить "Великий оркестр".

У Заключному фіналі 2016-го року поляки зібрали 105 570 801,49 польських злотих, за які вже закуплене обладнання для геріатричних та дитячих лікарень.

ПроДнепр. Кулицька Тетяна.


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!