www.adverta.info, адверта.инфо, Украина, Днепропетровск, Киев, AdvertA Creative Group,  афиша, выставки, работа, образование, транспорт Гаряча л_н_я для допомоги переселенцям
/ Главная / / Новости / / Публикации / / Выставки / / Концертно - театральная афиша / / Конференции /

 ANNOUNCEMENT 






Статьи сайта




Другие статьи >>>



Безвіз і "проблеми", що виникають при ньому


Вже не проблема. Майже.

Отже, 6 квітня Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму для України. Запрацює безвізовий режим з середини червня. Але в'їзд буде можливий тільки за біометричними паспортами.
Перед тим Україна виконала майже 140 умов, які потрібні для надання безвізового режиму ЄС.

За новим законодавством, українці мають мати біометричний паспорт, це дозволить в'їхати в країни ЄС на теріторію Шенгенської зони без віз з метою туризму, відвідування родичів або друзів, з метою бізнесу, але не для роботи. Для легальної роботи та навчання все ж треба отримати національну візу тієї країни, де планується працювати або навчатися.

Перебування пересічному українцеві дозволено на 90 днів у період кожних 180 днів (тобто, якщо український турист заїхав до ЄС 6 квітня, він має виїхати 6 липня, зробити відмітку в паспорті).


Такі правила діють у всіх країнах ЄС (за винятком Ірландії і Великобританії), а також в Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії.


безвіз умови


Проблема 1.
"Тепер прикордонник вирішує, дозволити в"їхати чи ні"


Є п'ять вимог, які поширюються як на «візових», так і на «безвізових» іноземців. В'їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:

1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт і т.п.);

2) можуть обґрунтувати мету і умови перебування в ЄС;

3) мають у своєму розпорядженні достатні фінансові кошти як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україні, або ж здатні отримати їх законним чином (це - пряма цитата з прикордонного кодексу);

4) не знаходяться в переліку осіб, яким заборонений в'їзд в ЄС;

5) не становлять загрози для громадського порядку, безпеки, громадського здоров'я та міжнародних відносин.

Ще треба мати зворотній квиток.
Для тих, у кого немає біометричного паспорта, до цього переліку додається шостий пункт - потрібно мати в паспорті діючу візу.


безвіз паспорт


Проблема2.
Як і де оформити біометричний закордонний паспорт?


Замість звичайного загранпаспорта громадянина України треба отримати "біометричний" паспорт. Для оформлення біометричного закордонного паспорта необхідно звернутися до міграційної служби.

Крок 1 - дзвонимо в ОВІР за місцем своєї реєстрації (прописки), уточнюємо час роботи і графік прийому громадян.

Крок 2 - беремо в ОВІРі точний список документів, необхідних для оформлення закордонного паспорта та з'ясовуємо, скільки їх ксерокопій слід надати в подальшому.

Крок 3 - переписуємо реквізити і суми банківських переказів для оплати послуг з оформлення закордонного паспорта (ця інформація знаходиться у відкритому доступі - на стендах в будівлі ВВІРу). Також можна попросити співробітника надати вам готові бланки-квитанції.
Доречі, досить часто, разом з обов'язковими платежами співробітники ВВІРу дають необов'язкові до сплати квитанції. Це може бути страховка або додаткові інформаційні послуги. Платити за них ви не зобов'язані! Таким чином ви можете заощадити від 30 до 200 гривень!

Крок 4 - коли є перелік документів і банківські реквізити для сплати послуг з виготовлення закордонного паспорта, йдемо в Ощадбанк і оплачуємо квитанції. Звичайно ж, оплатити їх можна в будь-якому іншому банку України. Однак, так доведеться заплатити комісію! А грошова транзакція пройде не відразу (від 3 до 5 днів).

Крок 5 - коли повний пакет документів зібраний, ксерокопії зроблені, а квитанції оплачені, можемо вирушати в ОВІР на оформлення. Бажано приїхати за годину до початку його роботи і зайняти чергу, щоб потрапити до інспектора до кінця приймального часу.

Крок 6 - отримуємо паспорт через 25-40 днів з моменту подачі документів (це якщо оформляли нетермінове виготовлення) або через 15 днів (якщо термінове). Знову-таки, чергу в ОВІРі слід займати заздалегідь. Але вже не до інспектора, а в кабінет видачі документів. Отримуючи документ, переконайтеся в тому, що він підписаний начальником.

Якщо оформляти документ самостійно, загальні витрати складуть приблизно 500-600 гривень. Звертаючись до послуг посередників, ви витратите не менше 1300 гривень. Однак в ОВІР все-одно йти доведеться (2 рази): при подачі документів і отриманні паспорта. З недавнього часу оформити закордонний паспорт в Дніпрі, як і в будь-якому іншому місті України, стало простіше за рахунок появи електронної системи igov.org.ua.


Проблема 3.
Тільки чверть українців знає, як працює безвіз


Кожен день більше 10 тис. Громадян України отримують біометричні паспорти для виїзду за кордон. Про це у Верховній Раді в п'ятницю повідомив голова Державної міграційної служби Максим Соколюк. "А в деякі дні ця цифра перевищує 12 тис.", - додав він.

За словами глави ГМС, зараз спостерігається зростання попиту на документи нового зразка. Між іншим це пов'язано з наближенням травневих свят і сезону літнього відпочинку.
Соколюк розповів, що з початку видачі ID-паспортів 10 січня 2015 року їхня вже отримали 3,025 мільйона українців.
C початку 2017 року Дніпропетровської області оформлено понад 17 тис. Біометричних паспортів. Біометричні паспорти в Україні почали видавати з січня 2016 року. Це державний документ, який має форму книжки, що складається з 32 сторінок, в обкладинку вбудований електронний чіп, на який записується інформація про власника (дані паспорта, оцифроване зображення обличчя, оцифрована підпис і відбитки вказівних пальців). Про наявність чіпа свідчить відмітка на обкладинці паспорта. З початку 2017 року Дніпропетровської області оформлено понад 17 тис. Біометричних паспортів. Всього за 2016 рік у регіоні було оформлено понад 116 тис. таких паспортів.


безвіз


Проблема 4.
"Більшість українців не можуть поїхати в Європу через брак грошей"



Так, для більшості українців поки що поїхати у відпустку до Парижу або Копенгагена - недоступна розкіш. Але якщо поставити перед собою мету, нема нічого неможливого.
Коли порахувати, скільки українці витрачають на спиртне та на цигарки, то, склавши такі витрати, легко можна "нашкребти" на невеличку подорож. Навіть і в Париж.
(За статистикою 2016 року кожна четверта людина в Україні курить).

Адже й Президент України Петро Порошенко обіцяє дешеві поїздки в Європу - після отримання безвізового режиму з Євросоюзом поїздки українців в Європу стануть дешевше:

«Можу сказати громадянам України, що на цьому наша робота не зупиняється. Ми зробимо все, щоб поїздки українців до Європи стали дешевше, щоб в Україну прийшли «лоукост».

Для дніпрян ця обіцянка Президента дуже важлива, адже жителі Дніпра через завищені ціни на авіаквитки і малу кількість рейсів змушені їхати до Києва, діставатись Борисполя, або їхати до Харківського аеропорту.
Це дуже незручно, адже раніше з Дніпропетровського аеропорту можна було улетіти на багато напрямків.

Тим, що сперечаються про користь і шкоду безвіза для сьогоднішнього життя, навіть складно собі уявити, наскільки цінним і важливим він буде для наших дітей, а значить - для майбутнього України.Так що безвіз для України - це можливість, яка, хочеться вірити, принесе громадянам не проблеми, а приємні клопоти, гарні враження і яскраві емоції.

Текст: Т. Кулицька






Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий






Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*



Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!