|
Статьи сайта
Дніпровський стартап Plugmee: система розумного будинку для контролю енергоефективності
Все почалося з того, що Денис, засновник стартапу, хотів зробити «розумний дім» у себе вдома, але не знайшов зручної платформи. Тоді він вирішив поєднати свої знання електроніки і програмування, зробивши просте і функціональне рішення. Цей модуль допомагає взаємодіяти з системами всередині будинку.
Сьогодні Plugmee - єдина система, яка дозволяє людині управляти своїм будинком і контролювати його за допомогою телефону або іншого гаджета. Платформа складається з hardware-контролера і набору бездротових датчиків, які аналізують і контролюють всі прилади в будинку. Вся необхідна інформація про будинок знаходиться в одному місці: сигналізація, оплата і облік комунальних послуг, також система розумного будинку. Звичайні користувачі зможуть повністю контролювати свій будинок через датчики, отримувати повідомлення, якщо щось пішло не так. Таким чином, можна керувати станом будинку (вмикати та вимикати побутові прилади), а також самостійно створювати сценарії, за яким будуть працювати прилади у будинку. Цінність цього рішення полягає у наявності хмарної платформи та можливості під'єднання будь-яких smart house рішень, які є на ринку.
У 2016 році команда Plugmee брала участь в першому українському корпоративному акселераторі «ВДНХ Tech». Вже тоді команда мала прототипи, могла провести презентацію і тестування. Команда увійшла в трійку фіналістів, і завдяки участі вони змогли поїхати на Mobile Challenge в Барселоні.
Також в 2016 році команда Plugmee випустила мобільний додаток для розрахунку витрат на комунальні послуги. Мобільний калькулятор Plugmee дозволяє побачити на екрані смартфона скільки електроенергії споживають електронні пристрої в будинку. З його допомогою можна спрогнозувати, розрахувати щомісячні витрати на електрику і почати економити.
- Денисе, чому ти вирішив займатися розумним будинком?
- Мій тато займався радіоелектронікою, і у мене теж був потяг до електроніки, я вчився на радіофізичному факультеті, потім зацікавився програмуванням. Було цікаво поєднати електроніку управління і програмне забезпечення з інтернетом.
- Чи зразу з'явилася думка, що твій проект допоможе енергоефективності?
- Спочатку було цікаво саме управління. Потім, коли проект почав розвиватися, стало зрозуміло, що людям цікава економія електроенергії, усвідомлене ставлення до навколишнього середовища.
- Чи готовий споживач зараз витрачати гроші на покупку такого обладнання?
- Наша система використовується в трьох випадках: квартирна сигналізація, дистанційне керування побутовими приладами, моніторинг електроенергії і її відключення. Вартість починається від 150$, потім 200$ і 300$, вона залежить від тієї функції, яка потрібна людині. На ринку є й дорожчі пропозиції.
- Чи потрібно купувати гаджет для кожної розетки в будинку?
- Якщо ви хочете керувати всіма розетками в будинку, то так. Якщо потрібен базовий набір, то вистачить кількох модулів - наприклад на котел, обігрівач або батареї вистачить 2-3 штук.
- чи отримуєш ти вже прибуток від Plugme?
- Я отримую гроші з іншого проекту, і за рахунок цих грошей розвиваю Plugme і інший проект Likeapp.
- Чи залучали ви інвестиції?
- Зараз ми отримали невеликі інвестиції на розвиток проекту Likeapp, на цьому проекті можна швидко заробити. Для Plugme нам пропонували інвестиції, але ми відмовилися, так як тієї суми було недостатньо для розвитку, тому ми вирішили рухатися своїми силами.
- Існують європейські гранти на розвиток бізнесу, ви пробували подаватися на них?
- Зараз у нас працює маркетолог, який подає заявки. До цього ми не подавалися на гранти.
- Чи зацікавлений європейський ринок в вашому продукті?
- Існує велика конкуренція серед систем розумного будинку, і базове устаткування у конкурентів однакове. Зараз нам потрібно показувати, чим ми кращі. На ринку існують «гіганти», і потрібно докласти багато зусиль, щоб завоювати аудиторію.
- Чим ви відрізняєтесь від конкурентів?
- Ми показуємо своїм дизайном і програмним забезпеченням, що воно легше, простіше і дешевше. Наша головна цінність в програмному забезпеченні. В основному всі компанії випускають хаби і якесь примітивне програмне забезпечення. І для одного будинку потрібен під кожну функцію свій додаток: окремо для котла, батареї, окремо для освітлення, для економії електроенергії і так далі. Ми робимо одну платформу, яка дозволяє з'єднати прилади різних виробників в один додаток, його можливості можна розширювати. Ця програма, в якій поєднана вся інформація про ваш будинок. Упор йде на програмне забезпечення. Так ми можемо отримати переваги на ринку.
- Як ви контролюєте якість продукції?
- Коли ми будемо переходити на продаж у магазинах, ми будемо отримувати сертифікати в Україні або в тій країні, в якій будемо продавати продукцію. На даний момент ми ще не випустили продукт на ринок, а тільки тестуємо його.
- Чи хотіли б ви працювати з Європейськими ринками?
- Ми знайшли партнерів в Іспанії, які можуть просувати нашу продукцію там. Бо якщо продукт має локальний адресу Іспанії, то компанії більше довіряють. Зараз ми хочемо провести тестування на 1000 будинках в Україні, а потім йти далі.
- Які є можливості для роботи B2B?
- Багатьом компаніям з України та СНД цікаве наше рішення, так як ми одні з небагатьох, хто може надати їм наш продукт як white label, і ми можемо брати щомісячну передплату за використання сервісом. Клієнтам цікаво таке комплексне рішення.
- Додаток зараз платний?
- Він безкоштовний, і для перших користувачів буде безкоштовним. Потім, якщо вони захочуть більш розширену програму, тоді потрібно буде заплатити 2.5$.
- Що вам дала участь в Mobile challenge в Барселоні?
- Ми знайшли партнерів, презентували себе, отримали відгук і познайомилися з іншими учасниками. Ми подивилися на інші проекти, як команди їх презентують.
- На якому етапі перебуває ваш проект зараз?
- Зараз ми тестуємо наш проект. У нас розроблено вже приблизно 85% додатків на Android. Додаток для Apple вже є, але ми ще не запустили його в Appstore. Зараз ми тестуємо сайт, серверну частину, Android, хаб і електроніку. Такоже плануємо тестувати продукт в тестових будинках.
- Чому ви не отримали перше місце в акселераторі Київстар?
- Вони шукали проекти, які можливо запустити за 2-3 місяці, але нам потрібно ще як мінімум рік, щоб доопрацювати продукт і фінансування 300-400 тис. доларів, щоб можна було запуститися.
- Де ви плануєте знаходити фінансування?
- Зараз ми повільно рухаємося своїми силами, але потрібно або шукати інвесторів, або будемо продовжувати зростання в такому темпі.
- Розкажи про свою команду.
- Наш проект довгостроковий, я плачу своїй команді, так як на одному ентузіазмі можна працювати місяць-два. Взагалі будь-яку команду потрібно захопити ідеєю, бо якщо вони будуть працювати тільки за гроші, вони будуть робити маленьку частину, а якщо працівники захоплені ідеєю, то ви будете розвиватися продуктивніше.
- Як стати успішним стартапером?
- Потрібно втілювати ідею. Також потрібно вміти мотивувати команду, бачити перспективу в своїй роботі. Потрібно займатися тим, що подобається, тим, що надихає!
Текст: Маргарита С.
Комментарии пользователей
|
|
|
|