www.adverta.info, адверта.инфо, Украина, Днепропетровск, Киев, AdvertA Creative Group,  афиша, выставки, работа, образование, транспорт Гаряча л_н_я для допомоги переселенцям
/ Главная / / Новости / / Публикации / / Выставки / / Концертно - театральная афиша / / Конференции /

 ANNOUNCEMENT 


Статьи сайта
Другие статьи >>>Реформа самоврядування онлайн


Це селище Петриківка, Дніпропетровська область. Та сама Петриківка, заснована отаманом Петром Калнишевським, та мистецтво жителів якої внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Всіма фарбами та запахами буяє фестиваль "Петриківський дивоцвіт". Ми сидимо на зручних кріслах-мішках у затишному подвір"ї Петриківської середньої школи. З гучномовців перед школою лунають старі добрі рок- балади Uriah Heep, а ми дивимось, як вправно ходять по натягнутих між деревами стропах учні школи та гості фестивалю. Ще пару місяців тому школа мала зовсім інший вигляд.

 Днепр


Стара школа, побудована ще в 40-х роках минулого сторіччя, останній ремонт, не капітальний, бачила в 70-х роках.
Учні, які увійшли 1 вересня 2017 го року в свою рідну школу, не впізнали її. Зараз це зовсім інший простір - повністю реконструйований, з новими меблями, жалюзі, інтерактивними дошками. Нове в цій школі все, крім стін і юридичної адреси. Сільська опорна школа. Зроблена з любов'ю до дрібниць і турботою про дітей.

---------

Загалом цьогоріч в Дніпропетровській області реконструюється 25 шкіл. Кожна опорна школа в області буде такою ж за змістом і підходом, як Петриківська. Це обіцяє технократична команда губернатора Дніпропетровської області Валентина Резниченка.
А здійснити все це стало можливим при реалізації програми реформи самоврядування. 46 об'єднаних територіальних громад створені на Дніпропетровщині. Їхні бюджети зросли в середньому втричі. Це дозволило розбудовувати соціальну інфраструктуру в невеличких населених пунктах: реконструювати дитсадки та школи, відкрити ЦНАПи, будувати та ремонтувати дороги.
Реформі три роки, і в області вже можна побачити наявні результати, не дивлячись на те, що це одна з найскладніших структурних реформ, оскільки стосується зміни всієї системи управління в країні.


--------

Кожен клас мультимедійний. Новий спортзал. Нова їдальня. Два сучасних бук-кроссінги на 1 500 книг.
Сходи з трьома формами неправильних англійських дієслів. Проектори та мультимедійні дошки. Більше жодної крейди та ганчірок – писати та витирати інформацію можна легким дотиком руки.
Медіатека.
Медіатека - це сучасний клуб, місце формальної та неформальної "комунікації", а саме: вчитель-учень, корекційний педагог-дитина з особливими потребами, батьки, учень-учень, учні двох шкіл, позакласний захід, виховна година, психолог-дитина, колективні читання, і багато чого іншого. І діти, діти з книгами, які проводять в них час на перервах.
У всій Україні таких медіатек 68, 51 з яких в Дніпропетровській області. А ще в цій школі є перша в Україні Ресурсна кімната для дітей з особливими потребами, зроблена за проектом Фонду Марини Порошенко по програмі розвитку інклюзивної освіти. Ресурсна кімната створена за європейськими стандартами та адаптована під українські реалії. Подібні приміщення функціонують у навчальних закладах США, Норвегії, Данії, Литви та Молдови, а тепер їх перевагами користуватимуться четверо учнів з особливими потребами Петриківської школи. Ресурсна кімната - спеціально облаштований клас, де такі діти зможуть вчитися за індивідуальною програмою. Корекційні педагоги допомагатимуть хлопчикам та дівчаткам, зокрема, отримати повсякденні побутові навички. Для цього є всі необхідні меблі та техніка.

 Днепр


Юрій Голік, радник голови ОДА, звітує про роботу своєї команди онлайн в соцмережах:
"В Дніпропетровській області масштабна реконструкція сільських та районних шкіл почнеться в наступному році, і в наступному ж році роботи будуть виконані.
Це Покров, Нікополь, Апостолове, Марганець, села.
Вимога Валентина Резниченка - забути весь совок і навчити існуючу неповоротку систему робити зі старих шкіл сучасні комфортні простори. Будувати з нуля було б простіше!
Тому в кожній школі першим етапом буде заміна вікон, даху, енергозберігаючий фасад, після чого - повна реконструкція всередині і новий шкільний стадіон зі штучним футбольним полем і професійними біговими доріжками.
Крім того, всі проекти і роботи роблять місцеві підрядники. Зі сплатою податків, в тому числі, до місцевих бюджетів. Всіх підрядників видно на ProZorro".


Садки, садочки

У селищі Романкове, який в Кам'янському, не було жодного дитячого садка. Молоді мами змушені або сидіти вдома з дітьми, або возити малюків в місто.
Садок у селищі збиралися побудувати давно. Ще за радянських часів заклали фундамент на березі Дніпра в Романковому. Але до кінця справу так і не довели. Та й місце вибрали тоді невдале - далеко від центру селища.
Сьогодні розпочато будівництво нового дитячого садка на 115 місць за новим сучасним проектом.

Єлизаветівка, Петриківський район Дніпропетровської області. Запрацював новий корпус існуючого дитячого садка. Нове все. Стіни. Меблі. Устаткування. Дитячий майданчик.

Будується новий садок в Обухівці Дніпропетровської області. Теж з сонячними батареями, вікнами в підлогу, власною котельнею на альтернативних видах палива і теплими підлогами. До Нового Року буде готова "коробка", підключені всі комунікації. Взимку - внутрішні оздоблювальні роботи. Навесні - благоустрій території. Влітку - відкриття найсучаснішого дитячого садка в Україні. Рівно рік від початку будівництва до відкриття.

Підгороднє Дніпропетровської області, будується новий, яскравий, комфортний і сучасний дитячий садок на 115 місць по абсолютно новому проекту. Сонячні батареї. Вікна в підлогу. Тепла підлога. Внутрішній дворик. І ще багато чого, що держава ніколи раніше не застосовувала в дитячих садах.

 Днепр


Дитячий садок на 220 місць у Слобожанській ОТГ працює вже рік. Діти садок «обжили». Батьки раді. На згадку про відкриття садочка Президентом залишилися яскраві фото.

Всього за два роки в дитячих садках області створено більше 2 500 нових місць, в цьому році планується більше 1 200. За розрахунками Дніпропетровської ОДА в 2019-му році черги в дитячих садках в Дніпропетровській області будуть ліквідовані. А садки в нашій області будуть найяскравішими і самими сучасними в країні.


Не скиглити, а працювати

Сучасне дорожнє будівництво - це високотехнологічний і задорогий вид діяльності.
І те, на чому ми їздили 10-15 років, дорогами називаються, але ними давно вже не є.

Юрій Голік пише в соцмережі: "З обіцяних Укравтодором 2,8 млрд на дороги в Дніпропетровській області в цьому році, було виділено 150 млн, потім ще 92 млн. Разом 242 млн. Або 8,6%. Ще близько 75 млн було туди виділено за рахунок митного експерименту. Ось і все фінансування від Укравтодору. На жаль. Хоча свою частину роботи - організацію процесу і потужностей - область виконала, підготувавши їх для ремонту близько 4 млрд грн в цьому році".
Щодня на Дніпропетровщині вкладають кілометри асфальту. Цьогоріч на Дніпропетровщині ремонтують 160 комунальних доріг та траси у Запорізькому, Криворізькому, Донецькому та Київському напрямках.

Але люди скаржаться на повільні темпи ремонту доріг, хочеться все й відразу.

Темпи будівництва стануть більшими, бо днями у Святовасилівці Дніпропетровської області відкрили сучасний асфальтобетонний завод. Його обладнання відповідає міжнародним стандартам – воно потужне та екологічне. Щогодини підприємство виробляє 160 тонн продукції.

 Днепр


"За умови фінансування швидкість будівництва доріг може бути раз в 5-6 більше. Всі виділені гроші "вибрані. Далі ремонтуємо за свій рахунок фактично. Нічого доброго тут нема - як тільки область почне фінансувати з обласного бюджету дороги Укравтодору, це буде ще одне питання про сенс існування Укравтодору взагалі, як державного органу" - каже перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Але команда ДніпроОДА не впадає у відчай, приймає ці дивні правила гри та чекає Дорожній Фонд з 1 січня 2018 року (у проекті держбюджету він вже є).


Попереду - багато роботи

- До відкриття нового п'ятиповерхового педіатричного корпусу лікарні ім. Руднєва в Дніпрі менше двох місяців.
Ця лікарня без порогів. Пандуси, підйомник, ліфти. Перший такий об'єкт в Дніпропетровській області, коли доступність закладена в проект. А всередині вона буде ближче до сучасного дитячого садочка, ніж до лікувального закладу - на стінах намальовані жирафи, а меблі - як в готелі.
В ДніпроОДА якось примудряются змусити бюрократичну машину з купою застарілих норм будувати не безликі похмурі сірі коробки, в сучасні, комфортні, затишні простори;

 Днепр


- в місті Дніпро будується з нуля хірургічний корпус Обласної офтальмології;
- будується перехід між корпусами в Обласній дитячій онкології;
- запрацювала патріотична програма «Шляхами героїв» для учнів 10-х класів всіх шкіл області. Це 15 539 дітей, які змалку будуть розуміти ціну, яку Україна платить за свою Незалежність.
- планується відкриття районних ЦНАПів;
- на черзі - програма Ощадбанку і ДніпроОДА з пільгового кредитування малого і середнього бізнесу.

Децентралізація продовжує приносити свої плоди в Дніпропетровській області. Головне - що є оптимізм і розуміння, що все можна зробити, якщо хочеш.
24.09.2017
Тетяна К.
Фото: Ю.Голік


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!