|
Статьи сайта
Чому Дніпро може повчитися у Парижа?
Великі міста. Великі проблеми. Велика кількість людей. З якими проблемами стикаються жителі великих міст України, яким досвідом можуть поділитися великі міста Європи.
Що зі зручної інфраструктури Дніпро може запозичити у Парижа? Адже досвід роботи міських служб Парижа може стати в нагоді Дніпру.
Фонтанчики для пиття
Вода, особливо питна - головна проблема всіх міст. У Парижі фонтанчики для пиття є майже на кожній вулиці, це дуже зручно, особливо для бюджетних туристів влітку в спеку. На фонтанчиках написано, що вода питна, і навіть написано склад води. До фонтанчиків стоїть черга не тільки з туристів, а й з місцевих жителів.
Пригадуються бювети в Києві. На жаль, бюветів в Дніпрі практично немає. Воду жителі Дніпра змушені купувати або очищати фільтрами.
Безкоштовні туалети
Ще один порятунок для бюджетного туриста, бо туалети в інших містах Європи коштують 0.5-2 євро. На кабінці є індикатори: видно, коли кабінка вільна, зайнята, або потрібно почекати, поки відбувається дезінфекція. Натискаєш на кнопку - двері відкриваються, заходиш, двері зачиняються за тобою. Через 20 хвилин туалет відкриється сам, також на випадок екстреної ситуації є ручка ручного відкриття дверей. Всередині є кран з водою (непитної), мило і отвір для сміття.
Після кожного відвідувача кабінка дезинфікується. Запаху немає, але в літню спеку споруда нагрівається, бо вона металева. Головне - не намагатися зайти відразу ж після іншого відвідувача. Вас, може бути, і не продезинфікують разом з кабінкою всередині. Швидше за все, двері просто не закриються.
Велодоріжки
В Європі велосипедист - рівноправний учасник дорожнього руху. Велосипед в Європі - це не пристрій для спорту, розваги або релаксу, як в Україні, а повноцінній і, в більшості віпадків, домінуючій, засіб пересування.
Ну, а найголовніше - велосипед не вимагає заправки і вписується в здоровий і екологічний спосіб життя.
В Європі їздити на велосипеді не тільки вигідно, а й модно. Для цього є все - і світлофори для велосипедів, велодоріжки, а головне - повага всіх суб"єктів руху.
Інфраструктура для людей з обмеженими можливостями
Для людей з обмеженими можливостями та маломобільних жителів є пандуси, з'їзди з тротуарів. У метро, магазинах, пам'ятках культури і в соборах є ліфти для інвалідів. Обладнані спеціальні туалети.
Майданчики для вигулу собак
В Європі нормально прибирати за своїм собакою. На вулицях багато стійок з урнами і одноразовими пакетиками для прибирання за собакою. Їх можна вже побачити і в Україні. А ось огороджених майданчиків в містах України я не помічала.
У Парижі і у Франції взагалі є і великі майданчики в парках, огороджені парканом, з лавочками для господарів собак: собаки бігають, а господарі відпочивають. Також є і маленькі майданчики огороджені парканом з піском: посередині є стовпчик, щоб прив'язати собаку.
Розподіл сміття і контейнери для збору одягу
Розподіл сміття - той пункт, який жителям України поки що складно прийняти. А, наприклад, в Європі, коли приходиш в гості, потрібно обов'язково запитати, куди яке сміття в який пакет складати.
На вулицях Європи також можна знайти контейнери для старого одягу та взуття, а до деяких магазинів, наприклад, в H & M, можна здати старий одяг на переробку і отримати купон на знижку.
Роздача продуктів з відповідним до кінця терміном придатності
У Парижі супермаркетам і базарам заборонено викидати їжу в сміття. Тому, коли терміни придатності добігають кінця, супермаркети роблять знижки або відправляють у спеціальні магазини, де їжу продають в рази дешевше.
Ще в Парижі, коли базар припиняє свою роботу, ті продавці, у яких немає складів для продуктів, віддають непродані овочі та фрукти волонтерам, і волонтери роздають їжу всім бажаючим безкоштовно. Що цікаво, в черзі ніхто не штовхається і не лізе без черги. За безкоштовними продуктами стоять в основному домогосподарки з дітьми і люди пенсійного віку, що економлять на всьому.
Безкоштовний вхід до музеїв для 18-25-річних
Якщо вхід в музей коштує дорожче, ніж випити пиво в кафе - молодь вибере випити пива. У Франції для молоді 18-25 років вхід в усі музеї безкоштовний. Це діє тільки для жителів Євросоюзу. На жаль, молодь з України безкоштовним входом поки скористатися не може. Тому і вибирає частіше пиво, ніж похід у музей.
Ці дрібниці життя французької столиці дуже кидаються в очі українському туристу. Адже комфортне життя складається з дрібниць. І не такі уже й ці дрібниці недосяжні. М. Середняк
Комментарии пользователей
|
|
|
|