www.adverta.info, адверта.инфо, Украина, Днепропетровск, Киев, AdvertA Creative Group,  афиша, выставки, работа, образование, транспорт Гаряча л_н_я для допомоги переселенцям
/ Главная / / Новости / / Публикации / / Выставки / / Концертно - театральная афиша / / Конференции /

 ANNOUNCEMENT 


Статьи сайта
Другие статьи >>>Інтеграція в Європу на крейсерській швидкості!


Мармурові сходи, чистота і приємний запах - так виглядають під'їзди багатьох будинків. З мармуру зроблені щаблі на гірських дорогах, мармуром вимощені бордюри і стічні колектори.

На жаль - це не Україна, це - Албанія.

Парадокс - країна, що довгий час перебувала в жахливих умовах тоталітаризму і репресій, в ізоляції від усього світу, в очікуванні війни з уявним ворогом, жителі якої фактично голодували, за кілька років змогла побудувати сучасні дороги, нові житлові масиви, готелі. А старі будинки, на зразок наших "хрущовок", перетворити в сучасний веселий простір.

албания


Старого в країні практично не залишилося, хіба що кілька десятків тисяч бетонних бункерів по всій країні, та давньоримські або візантійські руїни - на радість туристам....

албания


--------------

Історія Албанії трохи схожа на історію України - хто тільки не намагався захопити її територію. Але волелюбний народ Албанії рано чи пізно давав відсіч завойовникам. До деякої міри подібні і сучасні ситуації в Україні та Албанії - країна також провадить реформи, а це завжди важко і болісно.

Народ Албанії добре знає, що таке тоталітаризм, корупція та репресії. Тому й вибирає європейський вектор розвитку своєї країни - демократичний, ринковий, відкритий.

З 2009 року Албанія — член НАТО. Того ж року Албанія офіційно звернулася до Європейського союзу з проханням про прийняття в члени цієї організації, а статус країни-кандидата отримала в 2014 році.

У 2016 році Міністр закордонних справ Павло Клімкін перебував в Албанії з офіційним візитом, під час якого було підписано угоду про безвізовий режим між Україною і Албанією. А з введенням "безвізового режиму" для України з Європейським Союзом до Албанії стало легше і дешевше дістатися - через Угорщину.


--------------

албания


Албанія, що донедавна вважалася найбіднішою країною Європи, має колосальні темпи будівництва. Албанія набирає популярності як туристична і курортна мекка. Вона йде в Європу не з простягнутою рукою, а з економікою, що бурно розвивається, та цілком відчутною будівельною інфраструктурою. Тому що будівництво - це техніка, будівельні матеріали, меблі. Це також зростання металургійної промисловості, підприємств. Це нові робочі місця у всіх сферах, це торгова інфраструктура.
А нові будинки - це не просто квартири для албанців та апартаменти для туристів, це - цілий ринок нерухомості.

Албанія вже експортує до Європи послуги туризму, оздоровлення, лікування, а не тільки сировину і дешеву робочу силу.

------------------

албания


У країні, де 80% території займають гори і ліси, людям доводиться буквально відвойовувати собі житловий простір - будувати будинки, вирубуючи частини гір та скель. Дороги тут на диво якісно зроблені та доглянуті, бо по-іншому не можна - на гірських серпантинних шляхах безпека - це найголовніше.

албания


Будівництво ведеться не будинками, а цілими вулицями і кварталами. Всюди пісок, цемент, камінь, вапно та сипучі будматеріали, але навколо все чисто,за винятком хіба в радіусі декількох метрів від об'єкта.
Видно, що будівництво ведеться за технологіями не минулого століття - все прораховано, все враховано - каналізація, зливова каналізація вздовж всієї дороги, рівень, ухил, дрібні елементи - насічка на плитах, які лягають на тротуар, щоб він не був слизьким (бо це гірська місцевість).

--------------

албания


Багато проектів в Албанії фінансуються Євросоюзом і Європейським банком реконструкції та розвитку.
Всесвітній банк (ВБ) вирішив надати Албанії підтримку в розмірі $ 1,2 млрд протягом найближчих п'яти років.
Так стимулюються дії уряду в проведенні реформ. Фінансуються проекти, "покликані підкріпити надію Албанії на досягнення справедливого зростання та інтеграції в Європейський союз".
Активно фінансуються такі проекти, як боротьба з бідністю, підтримка фінансової стабільності, підтримка приватного сектора, поліпшення управління в державному секторі економіки та інші проекти.


---------------

албания


Курортне місто Влера - на березі двох морів - Іонічного та Адріатичного. В місті коштом Євросоюза ведеться грандіозне будівництво. За минулий рік побудована розкішна Набережна - з бордюрами, ливневою каналізацією, газонами. Висаджені пальми, що так милують око туристів.
В рамках реконструкції Набережної поставлені десятки особливих лавок. Вони зроблені з вторинних матеріалів, на сонячних батареях, можна підзарядити свій телефон і вільно увійти в інтернет. Увечері, коли прохолодно, вона з невеликим підігрівом і LED-підсвічуванням.

----------------

албания


Проїхавши майже половину території Албанії, ми майже не побачили старих будинків. Сірі "хрущовки" - спадщина старих страшних часів - тепер мають ошатний веселий вигляд.
Ми проїжджали по селах у віддалених долинах, або високо в горах, містами, - практично всі будинки нові. Це небувалі темпи будівництва!

У містах стоять цілі вулиці в 90%-ій готовності, це означає, що на наступний рік кількість готелів, апартаментів, житлових будинків буде практично вдвічі більше, ніж зараз.
Це не просто небувалий темп підйому, це тренд, який буде рости в наступному році.

Дуже показово, що зростання економіки почалося саме з будівництва, а не з чого іншого - ні з аграрного сектора, ні з сфери нематеріальних послуг, а саме з будівництва. Це реальний сектор економіки, який буде піднімати всі інші галузі.
Здається, що за декілька років не албанська молодь буде віїжджати на заробітки до Італії або Швейцарії, а італійці та швейцарці будуть їздити працювати в Албанії.

Україні би отакі темпи розвитку і такого завзяття до праці та змін, як в Албанії.
Вірю, що так і у нас буде!

Текст та фото:
Ю. Середняк


Комментарии пользователей

Имя, дата Комментарий


Добавить свой комментарий


Ф.И.О.

E-mail:*Комментарий:

* Ваш e-mail не будет доступен пользователям!